Çin otomatik blister ambalaj makinesi Üretici
HUALE MAKİNA CO

ÜRETİM YÜKSEK KALİTE MAKİNE VE HİZMET SONRA MÜKEMMEL

Haberler

December 20, 2019

Bitpass: Küçük Blister Ambalaj Makinesinin Kontrol Sistemi

Ürün uygulaması:

Küçük bir blister ambalaj makinesi küçük ilaç fabrikası, sağlık ürünleri fabrikaları, gıda fabrikası, hastane hazırlık odası, vb. İçin tasarlanmış ve üretilmiştir. Genellikle kapsüller, tabletler, haplar, fitiller, süt tabletleri, şekerleme, donanım ve diğer ürünlerin paketlenmesi için kullanılır. katı ilaçlar ve yiyecek.

Ürün Özellikleri:

Küçük blister ambalaj makinesi , ambalaj malzemelerinin israfını önlemek için kapatılıp başlatıldığında kabarcıklarını kaybetmez. Dolum blister termal mühür baskı toplu plaka körleme sürekli bir işlem olabilir. Motor kontrolünde servo, frekans dönüşümü ve elektromekanik Opto pnömatik entegre otomatik kontrol teknolojisi benimsenir ve görsel inceleme teknikleri kullanılır. Yenilikçi tasarım, GMP standartlarının gereksinimlerine sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştirilir.

DPP-250c ekipmanının ana teknik parametreleri:

Üretim kapasitesi: 50-100 tabak / dak

Şarj frekansı: 15-35 strok / dakika

Maksimum şekillendirme alanı: 110 x 240mm

Seyahat aralığı: 60 ~ 120mm

Plaka özellikleri: 57 x 80mm

Ana motor gücü: 1.5kw

Elektrik sistemi bileşimi:

ad model Kısa teknik açıklama
Panasonic PLC FPXH-C60T Ana kontrol
AFPX-A21 Analog I / 0 eklentisi
Panasonic servo sürücüsü MCDKT3520 750W
Panasonic servo motor MSMJ082G1U 750W
Panasonic görüş sistemi PV200 Algılama elemanı
Frekans dönüştürücü ACS510-01-04A1 1.5KW
Panasonic fiber optik sensör FD-31 Algılama mesafesi 0 ~ 125mm
Panasonic fiber yükseltici FX-501 Optik fiber sensörüyle eşleştirildi
Dokunmatik ekran TP6070 7 inç

Ana yapı:

Aşağıda DPP-250c düz tip küçük blister ambalaj makinesine bir örnek verilmektedir. Bu makinenin ana mekanizması ısıtma mekanizması, şekillendirme mekanizması, ısı yalıtım mekanizması, girinti mekanizması ve delme yapısıdır. Bu makinenin çalışma prensibi aşağıdaki gibidir:

Main structure Of small blister packing  machine

Mekanik parçanın çalışma prensibi:

Working principle of small blister packing  machine part

Bu sistemde, değişken frekanslı motor, döner kolun gezegensel sürtünme tipi kademesiz hız değişimi ile hata ayıklanır ve tüm makinenin hareketini, blister şekillendirme, ısı sızdırmazlık ve baskı parti numarasını gerçekleştirmek için mekanik iletim zinciri tarafından tahrik edilir, presleme ve yırtılma hattı, plaka çekişi, delme ve şekillendirme vb.

1.1 kabarcık oluşumu

Isıtmanın başlatılması, üst ve alt ısıtma plakaları kapatılır, üst ve alt ısıtma plakaları arasında PVC plastik levhalar önceden ısıtılır ve daha sonra ön ısıtma sonrası çekiş etkisi altında blister oluşturma kalıbına girilir. Şekillendirme üst kalıbı sabitlenir, şekillendirme alt kalıbı mekanik kamın etkisi altında üst sınıra yükselir ve PVC plastik tabakayı sıkıştırır. Bu sırada hava valfi açılır, filtre basıncı düşürme valfinden geçen basınçlı hava oluşturan üst kalıp, şekillendirme alt kalıp boşluğuna girer ve PVC plastik levha pozitif olarak preslenir.

1.2 şarj

PVC plastik tabaka SD'ye özel bir şekle getirildikten sonra, besleyici paketlenmiş ürünleri blister içine gönderecektir.

1.3 ısı yalıtımı

Dolu PVC plastik levha ve alüminyum folyo, ısı yalıtım kalıbına ve düz sızdırmazlık platformuna girer ve üretim seri numarası veya diğer işaretler aynı anda işaretlenir.

1.4 girinti

Sıcak sızdırmazlıktan sonra, PVC alüminyum folyo veya alüminyum folyo kompozit, yırtılma hattına basmak için girinti kalıbına girer (plakaya basmaya gerek yoktur, girinti kalıp bloğunu takmaya gerek yoktur)

1.5 boşluk

Manipülatör, ısıyla mühürleme ve boşluk kalıbına girintiden sonra bileşiği gönderecektir. Körlemeden sonra, bitmiş ürün atıktan ayrılır ve bitmiş ürün otomatik olarak çıkarılır.

Yukarıdaki işlemler bir frekans dönüştürme motoru ve bir ara bağlantı çubuğu kullanılarak senkronize olarak gerçekleştirilir.

Elektrik kontrolü

1.1 traksiyon parçası

Şekillendirici kısımdaki kamın çalışma stroku ve blisterin ısı sızdırmazlık kısmı vasıtasıyla, itme hareketinin süresini, uzaktaki dinlenme hareketini, geri dönüş hareketini ve yakın dinlenme hareketini hesaplayabiliriz.

Şekillendirme sırasında, ısı yalıtım parçasının kamı itme hareketi durumundayken, sabit mekanik hava kelepçesi eli serbest bırakılır, dinamik mekanik hava kelepçesi eli kelepçelenir ve PVC sac metal ileri doğru çekilir.

Kam uzak dinlenme konumundayken ve tüm makine çalışma durumundayken, sabit mekanik hava kelepçesi eli kelepçelenir, pnömatik kelepçe eli gevşer ve ön ısıtma, blister şekillendirme ve tamamlama dahil tüm çalışma parçaları çalışmaya başlar. Isı sızdırmazlık.

Kam geri hareket halindeyken, sabit mekanik hava kelepçesi eli kelepçelenir ve dinamik mekanik hava kelepçesi eli yay kuvvetinin etkisi altında sıfırlanır.

Kam yakın dinlenme konumundayken, sabit mekanik hava kelepçesi eli serbest bırakılır ve dinamik mekanik hava kelepçesi eli PVC tabakasını ileri çekmek için kenetlenir.

Bu parça aynı zamanda çekiş gücü olarak servo motoru da kullanabilir.

1.2 atık boşaltma kısmı

Kasanın ortasındaki köpük kapağın oluşturucu kısmı ile ısı yalıtım parçası arasına bir atık algılama cihazı monte edildiğinden, algılama mekanizması serbest bir hap olduğunu tespit ettiğinde, PLC kontrolörüne derhal bir elektrik sinyali gönderir ve ardından PLC kontrolörü boşaltma bölümündeki silindir hareketini kontrol etmek için bir komut gönderecektir, bu boşaltma valfini açmak ve atıkları atık geri dönüşüm cihazına bırakmaktır.

1.3 test organizasyonu

Şarj etme işleminde, partiküllerin blister içine doldurulmadığı fenomeni olabilir, bu nedenle algılama mekanizmasını eklememiz gerekir. Tespit mekanizması endüstriyel görüş sistemi veya fiber optik sensör olabilir.

Endüstriyel görüntü sistemi, tüm ilaç tabağındaki tanelerin kurulup kurulmadığını yakalayabilen ve herhangi bir eksik varsa, sinyali PLC kontrol cihazına gönderebilen kamera, aydınlatma, görüntü işleme yazılımı içerir.

Optik fiber sensör bir tür nokta kontrolü tespit yöntemidir. Bir fiber optik sensör yalnızca bir blisterde partikül olup olmadığını tespit edebilir. Algılama yöntemi, prob blister yüksekliğini tespit ettiğinde blister yüksekliğini tespit etmektir. Kabarcığın içinde partikül yoksa, partiküller olduğunda algılama yüksekliği ayarlanan yüksekliğe göre daha yüksek olacaktır. Parçacıkların dolu olup olmadığını kontrol etmek için yukarıdaki yöntemi kullanın.

1.4 boşaltma mekanizması

Tahliye tekerleği, genellikle tahliye tekerleğinin hızını ve gerginliğini kontrol etmek ve kararlı bir çıktıyı korumak için sürtünmeyi ayarlayabilen bir sürtünme freni cihazı ile donatılmış pasif bir mekanizmadır. Boşaltma mekanizması, bir yay ile bağlanmış ve ileri geri sallanabilen bir tampon tekerleğine sahiptir. Amaç, boşaltma gerilimini emmek, malzemeyi her bir silindirle temas halinde tutmak ve malzemenin kırılmasını önlemektir.

1.5 alma mekanizması

Malzeme alma mekanizması etkindir ve bir servo motor kullanır. Alıcı mekanizmanın önünde bir tampon mekanizması vardır. Tampon mekanizması belirli bir kapasiteye ulaştığında, alıcı motorun dönmesine izin verin ve malzemeleri almak için bu adım adım yöntemi kullanın.

İletişim bilgileri